Ana sayfa Okullar Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

19
0

1970 Yılına dayanan bir tarihe sahiptir, Sakarya Üniversitesi. İlk başlarda ismi Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Günümüzdeki ismini ise 1992 yılında almış ve Sakarya Üniversitesi olmuştur.

SAÜ olarak tanıdığımız Sakarya Üniversitesi, 13 fakülte, 6 enstitü ile 41507 lisans, 4866 lisansüstü, 1580 doktora öğrencisi ve 1000 civarında akademik personele sahiptir. Bu personellerden 249 Profesör, 224 Doçent, 541 Yardımcı Doçent görevindedir.

SAÜ, TSE-ISO-EN Sertifikası alan Türkiye’de ilk üniversitedir. SAÜ öğrencileri,diplomanın yanı sıra diploma eki ile mezun oldukları için öğrenimleri ULUSLARARASI geçerliliğe sahip olmuş olur.

Sakarya Üniversitesi`nde olan tüm kampüslerde hızlı internet altyapısı mevcuttur. Bundan ilave öğrenciler için kullanıma sunulan bir çok labaratuvar vardır. Üstelik sadece kimlik ibrazı ile ödünç bilgisayar alma hakkını da öğrencilerine sunmuş bir üniversitedir, Sakarya Üniversitesi. 7/24 açık kütüphanesi ile bir çok farklı konuda kitabı bünyesinde bulunduran SAÜ, öğrencilerinin eğitimini en iyi düzeyde tamamlamalarına destek olmaktadır.

Sakaryanın adından söz ettiren gölü olan Sapanca gölü de SAÜ kampüsünden çok rahat bir şekilde görülmektedir. Kütüphanenin en üst katta bulunan kafeteryasında çayınız ve kahveniz ile bu eşsiz manzarayı seyredebilir siniz. Hemen merkez kafeteryanın yanı başında olan bankamatik, ptt, kuaför, ve kafeler ise size bir çok imkanı sunmakta, zaman kazandırmaktadır. Geçen seneye oranla 100% zamlanmış olmasına rağmen 3.5 tl karşılığında SAÜ yemekhanelerinde karnınızı doyurabilir siniz. Üstelik yemekleri de güzel ve çeşitlidir diyebiliriz. İlk yıllarınızda Helikopter pistinde sınıf arkadaşlarınız ile zaman geçiren öğrenciler bir sonraki yıllarda MAVİ DURAK isimli bölgenin sakinleri olmaya başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here