Ana sayfa Okullar Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi

15
0

Tarihi yapısı, doğal güzelliği ve turistik yapısıyla ün salan Antalya’nın en gözde üniversitesi olan Akdeniz üniversitesi. 20 Temmuz 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur.

Türkiyenin en tarihi ve köklü üniversiteleri arasında yerini almıştır.  Akdeniz Üniversitesi, son yıllarda yükselişte olan bir üniversitedir. Kampüsünün düzenliliği ve büyüklüğü öğrencilere ferah bir eğitim alanı sunduğunu söylemek mümkündür.

Özellikle tıp fakültesi konusunda dünya çapında çalışmalar yapmış ve ün salmış bir üniversitedir. Akdeniz üniversitesinin büyük ferah ve düzenli olmasıyla bilinen kampüsü Boğaziçi Üniversitesi’nden sonra Türkiye’nin en güzel ikinci kampüsü seçilmiştir.

  24 fakülte, 7 enstiü, 1 yüksekokul, 1 konservatuvar, 12 meslek yüksek okulu, 60 araştırma ve uygulama merkeziyle Türkiye’de ve uluslararasında adını duyurmuş bir üniversitedir. Çevresinde barındırdığı bir çok sosyal tesis ve yaşam merkeziyle spor, barınma , beslenme, burs, ulaşım gibi her alanda öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir üniversitedir. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı değişim programlarına katılarak farklı kültürler görebilme imkanı sağlayabileceğiniz bir üniversitedir.

   Akdeniz Üniversitesi Fakülteleri, konservatuvarları, yüksekokullarıyla kendini hem Türkiye içerisinde hem de uluslararası alanlarla geliştiren Akdeniz üniversitesi tamda okumaya değecek üniversiteler arasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here