Ana sayfa Okullar Nişantaşı Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Önemli Detaylar

Nişantaşı Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Önemli Detaylar

19
0

Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur ve bir vakıf üniversitesi niteliğindedir. Üniversite İstanbul’da bulunmaktadır ve birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Sanılanın aksine bu üniversite İstanbul’un Nişantaşı semtinde değildir ancak birçok semtte bu üniversitenin kampüsü bulunmaktadır.

Nişantaşı Üniversite’sinde Hangi Bölümler Vardır?

Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde birçok fakülte ve bölüm bulunmaktadır. Bu üniversite; Mühendislik ve mimarlık fakültesinden spor yüksekokuluna kadar birçok fakültede eğitim vermektedir. Neredeyse tüm popüler bölümleri bünyesinde  barındıran bu üniversitede siz de eğitim alabilirsiniz.

Nişantaşı Üniversitesinin Burs İmkanları Ve Burslu Okuma Koşulları Nelerdir ?

Nişantaşı Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir ve öğrenciler burslu okuma imkanına sahip olabilmektedir. Öğrenciler, bölümlere ve üniversite sınav başarılarına bağlı olarak tam burslu veya kısmi burslu olacak şekilde okuyabilmektir. Kısmi burslar belirli yüzdelerde indirim sağlamaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi Kampüs Yaşamı Nasıldır ?

“Engel tanımayan kampüs” sloganıyla hareket eden Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri için birçok imkan sunmaktadır. Gerek sosyal imkanları gerekse de yenilikçi tavrıyla iddialı olduğunu belirten Nişantaşı Üniversitesi, her geçen gün daha da gelişmiş bir kampüs hayatı yaratmaya çalışmakta.

İstanbul Şehri Üniversite Okumak İçin Doğru Şehir Midir?

İstanbul şehri gerek akademik gerekse de kültürel etkileşime açık bir şehirdir. Bu şehirde hem ulusal hem de global gelişmeleri takip edebilmek mümkündür. Aynı zamanda öğrenci yaşamı ve üniversite hayatı açısından da birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu şehrin birkaç dezavantajı olabilmektedir.

Bu dezavantajlar arasında yol uzunluğu ve kalabalık başlıcalarındandır. Ancak Nişantaşı Üniversitesi, ulaşım açısından ideal bir konumdadır. Birçok ulaşım vasıtasına yürüme mesafesinde olan üniversitenin İstanbul şehrindeki başlıca sorunlardan birinden öğrencileri kurtardığını söylemek mümkün. Siz de hedefleriniz arasına Nişantaşı Üniversitesini koyabilirsiniz !

Dicle

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here